Sari la conținut

Portofoliu TheAssassinRO


TheAssassinRO

Postări Recomandate

Acum 21 ore, TheAssassinRO a spus:

Oficial,noul avatar:LLTL8a5.png

Si altele: IDf2aWr.png x PGASQ34.png

 

Deci nu pot sa imi explic de ce iti iese asa oribil textul, cred ca faci abuz de sharpen.La aia cu vulpea puteai sa faci un color balance ca se vede oribil cu galbenul ala peste text, probabil un brush pe lighten cred.

ZnBNRZy.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Nu fac abis la sharpen,textul e asa din cauza ca am pus contur la el si de aia.Am sa incerc sa nu mai pun effecte pe text.Am vrut sa vad cum e si de asta.Momentan sunt plecat si revin duminica cu avatarele!

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, PorcusorulMagic a spus:

Efectele se potrivesc , borderul same , dar mai aveai de lucrat pe blur si pe text , KW+ 

La poza aia,orice tip de blur puneai,nu se vedea deoarece este poza monocroma.am incercat 😃

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, evolutia ta e destul de lenta, dar nu-i bai,ai timp. In primul rand incearca sa nu faci abuz de brush pe lucrari, il pui doar atunci cand trebuie si unde trebuie, iar cand il pui nu il lasa pe normal sau overlay, pune-l pe screen, linear dodge sau color dodge, te joci pe acolo putin. In ceea ce priveste textul, incearca sa pui pattern pe el si evita sa folosesti stroke, si pune putin sharphen pe lucrari. KW!

fTFtxfq.gif

 

FKmD5So.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 41 minute, OREO a spus:

Deci, evolutia ta e destul de lenta, dar nu-i bai,ai timp. In primul rand incearca sa nu faci abuz de brush pe lucrari, il pui doar atunci cand trebuie si unde trebuie, iar cand il pui nu il lasa pe normal sau overlay, pune-l pe screen, linear dodge sau color dodge, te joci pe acolo putin. In ceea ce priveste textul, incearca sa pui pattern pe el si evita sa folosesti stroke, si pune putin sharphen pe lucrari. KW!

1.Brush-ul initial il pun numai pe lighten sau linear dodge,niciodata n-am pus brush-ul pe overlay,iar pe normal,am facut vreo 2 avatare cu brush pe normal!!!

2.O sa incerc sa nu mai fac abuz

3.am pus stroke pe text numai la aia cu fantezie,deoarece nu se intelegea textul,ca si efecte,folosesc drop shadow pe 1 0 1 si outer glow!

4.daca pun sharpen pe tipul asta de blur pe care il folosesc eu,fac lucrarea varza.Am pus sharpen la lucrarea lui Veg88,si nu a iesit asa cum trebuie

5.Cum pun pattern pe text,incerc dar degeaba,tutoriale pe yt nu exista,am eu niste pachete cu gradients si efecte dar degeaba,nu stiu sa le pun

6.Am este 4000 de fonturi pe calculator,nu-i bai!

Ca sa nu fac dublu post degeaba,am facut o lucrare simpla pe recomandarile tale:QASG2Jr.png

Si imi amintesc si acum prima mea poza facuta vreodata in ps(ca sa vezi evolutia mea in ps-stiu ca e cu reclama,dar mna):yYdNpiz.png

Editat de TheAssassinRO

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Logo-ul ti-a iesit bine, gif-ul al fel.

e9VKPJX.png Asta pare neclara, nu stiu ce fel de blur folosesti, dar incearca sa pui sharphen pe lucrare la final. Ai spus mai sus ca nu da bine,insa totusi incearca sa pui blur pe softlight (nu pe normal)  opacity 65-70 si la final pui sharphen la 30-40 opacity. Vezi cum iti iese.

  • Like 1
  • Love 1

fTFtxfq.gif

 

FKmD5So.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, OREO a spus:

Logo-ul ti-a iesit bine, gif-ul al fel.

e9VKPJX.png Asta pare neclara, nu stiu ce fel de blur folosesti, dar incearca sa pui sharphen pe lucrare la final. Ai spus mai sus ca nu da bine,insa totusi incearca sa pui blur pe softlight (nu pe normal)  opacity 65-70 si la final pui sharphen la 30-40 opacity. Vezi cum iti iese.

E si sharpen pus pe poza aia,doar ca inainte de el,dupa ce am facut blurul,am pus gaussian blur,faza era ca l-am pus pe lighten,si contrast/luminozitate pt ca poza era foarte luminata(prea alba)

Am sa iti las stock-ul aici(click) ca se vezi!

Editat de TheAssassinRO

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, TheAssassinRO a spus:

E si sharpen pus pe poza aia,doar ca inainte de el,dupa ce am facut blurul,am pus gaussian blur,faza era ca l-am pus pe lighten,si contrast/luminozitate pt ca poza era foarte luminata(prea alba)

Am sa iti las stock-ul aici(click) ca se vezi!

Nu mai pune blur pe lighten, pune gaussian blur de 1.0 pe softlight.

fTFtxfq.gif

 

FKmD5So.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, OREO a spus:

Nu mai pune blur pe lighten, pune gaussian blur de 1.0 pe softlight.

Pai de 1.0 e gausian blur la ala,daca vrei,iti trimit fisierul ,psd in pm si sa vezi!

Ok,uite avatar cu gaussian blur pe soft light si sharpen(fara text):IDtnhvP.png

Stock poza:click

(apropo,de acum in colo,asta va fi blurul pus pe avatare,nu chiar de fiecare data der,mere!)

Editat de TheAssassinRO
refacere!

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, TheAssassinRO a spus:

Pai de 1.0 e gausian blur la ala,daca vrei,iti trimit fisierul ,psd in pm si sa vezi!

Ok,uite avatar cu gaussian blur pe soft light si sharpen(fara text):MNtDvF4.png

Stock poza:click

(apropo,de acum in colo,asta va fi blurul pus pe avatare,nu chiar de fiecare data der,mere!)

 Destul de ok. Hai ca incet incet daca imi asculti sfaturile, progresezi. Fa un pack de avatare (6,7) cu blurul asta, sa vedem cu iese.

fTFtxfq.gif

 

FKmD5So.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Inserat ca text bogat.   Lipiți ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost restaurat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.