Sari la conținut

Portofoliu TheAssassinRO


TheAssassinRO

Postări Recomandate

BzKEGRn.png x cCJ39hg.gif x UIXDMT0.png x x060LoA.png x KCAVDyE.png x uDWoXDE.gif x 

 

rjSo0Y5.png x 9gbjAyE.png si 7BE9tWt.gif vs t5q6sS9.png x si Qyqnj3F.gif, x WMm1zHG.png

 

 x L4RVaoC.png x 2pTvgZl.png x htgBL8U.png(a try of something hard!)

 

Semnaturi:adEu5cV.png x u4BOCKO.png x 

 

                     xk5Xiks.png x QDqkq72.png x 

              

                     J0ZFuJe.png x YRyaQrs.png

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • F0r3st a anulat fixarea acestui topic
La 07.01.2021 la 3:06, TheAssassinRO a spus:

Semnaturi:adEu5cV.png x u4BOCKO.png x 

 

                     xk5Xiks.png x QDqkq72.png x 

              

                     J0ZFuJe.png x YRyaQrs.png

Daca aveai "Arial" ca font in loc de "Wendy" la textul secundar dadea mult mai bine. La avatare nu le mai fa .gif ca le strici din calitate, la text nu mai pune si inner glow si outer glow si stroke ca e mult prea mult, pune un pattern si un gradient overlay ii dai coppy la text si ii dai un efect 3d o sa dea mult mai bine. kw

76561198367254953.pngAddFriend.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu in general,folosesc la text un drop shadow la 1 0 1,outer glow la culoarea textului la 45-70%(depindd de avatar si de blur),stroke pe 1px la 40%(doar la avatarele unde nu prea se vede textul),inner glow la 50%(doar la anumit tip de text/avatar-ex:avatarul lui penzo are inner glow la 60%),si gradient overlay-in special unul metalic(nu la toate textele).

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Redimensionare slaba, text slab, blur cat de cat acolo (zici ca nu e). 
Cand faci text, de exemplu al tau e ceva de genul TheAssassinRO nu-l scrie mo-ta-mo fa-l tot de acelasi gen THEASSASSINRO si da mai bine sau The cu un text roman, Assassin cu font script si RO la fel.

76561198367254953.pngAddFriend.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.cum puteam eu sa redimenzionez poza asta,daca am vrut sa incerc acel smudge tool

2.nu e pe genul meu sa scriu toate cu majuscule/mici(litere) si acel the si ro scrise caligrafic si assassin cu un font evidentiat,nu e genu meu

3.bluru nu prea se vede din cauza acelui layer cu smudge tool!

PS:Am incercat si cu THEASSASSINRO si da ca drq...

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o lucrare iti iese bine, asta nu inseamna ca trb sa abuzezi de acel style, stiu asta din propria experianta. Incearca sa faci si altceva, nu numai avatare, etc, si sa schimbi drq texturile alea ca deja stiu la battleuri care si cum e:)))

  • Like 2
  • Love 1
  • Haha 2

YxetA7T.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Folosesti extrem de multe efecte, fara rost. Incearca sa mai schimbi efectele si sa te axezi mai mult pe imagine in sine, apoi la final sa adaugi 1-2 efecte sa o "imbunatatesti" . Mai ai de lucrat la blur si la text.

  • Like 1
  • Haha 2

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, Panda a spus:

Folosesti extrem de multe efecte, fara rost. Incearca sa mai schimbi efectele si sa te axezi mai mult pe imagine in sine, apoi la final sa adaugi 1-2 efecte sa o "imbunatatesti" . Mai ai de lucrat la blur si la text.

Cu parere de rau assassine, Panda cam are dreptate, faci uneori prea mult abuz de efecte. Wallpaperul insa, mi se pare chiar reusit, mai ales ca e cam prima data cand faci tipul asta de lucrari. Stiu ca ai fost de multe ori indrumat sa folosesti efecte pe lucrari, dar in lucrarile tale chiar nu-si au rostul, cel putin efectele pe care incerci sa le pui, practic incarci avatarul degeaba. Ai putea sa incepi sa folosesti brushurile, de cand ai revenit nu cred ca am vazut un avatar cu brush pe el.

kw

  • Like 1
  • Love 1

                                                                  sergentu.gif                                                                                               

 

              

                                                                                      

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este sănătos din când in când sa mai “împrumuți” câte ceva de la designeri  mai experimentați. Încearcă sa te uiți la cum lucrează alții si sa “împrumuți” din ce crezi tu ca fac mai bine. Fa ți cont pe Pinterest, Dribbble, Tumblr si explorează cum lucrează alții sa îți dai seama ce își are si nu-și are rostul. 
 

 Când lucrezi cu efecte, se aplica mai mereu fraza “ less is more”. Deși colegii tai au detaliat asta mai sus, vreau sa pun accent pe faptul ca lucrările tale sunt super înghesuite, de la blur la brush-uri. Si eu sunt câteodată prins in chestia asta mai ales când lucrez in AE, dar încearcă sa lași lucrarea câteva ore si după uitate la ea si vezi dacă ești mulțumit. De multe ori, asta ma salvează si ma ajuta sa îmi aleg lucrările mai ales pentru clienți. In general efectele se adaugă sa pui accent pe ceva din poza, dacă reușești sa faci o poza cu putine efecte care arată clar si plăcută la vedere, ai sa evoluezi. 
 

Am lăsat poate o părere mai lunga dar am vrut sa amplific câteva chestii pe care mulți cred ca ar învață din ele. Tot ce am scris mai sus sunt lucruri care le fac eu si le consider practice când lucrez. 

  • Like 1
  • Love 4

spacer.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • d0n Sergentu a anulat fixarea acestui topic
  • 3 luni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

am incercat un walpaper de telefon dar mai cartoon-ish asa :))

 

OaCXWEX.png

 

 

 

stock :https://imgur.com/a/lu8ZbRq

*stiu ca nu e clara poza dar atat era stock-ul( 500x750 )

EDIT:am sa lucrez si la background si am sa revin cu o varianta finala

asta e varianta "beta" :))

 

EDIT:varianta finala-edit-deagle-cartoon1.png

 

si am facut si in alte culori pt cei care doresc sa foloseasca imaginea:edit-deagle-cartoon2.png x 

 

edit-deagle-cartoon3.png x edit-deagle-cartoon4.png x 

 

edit-deagle-cartoon5.png

 

sper sa va placa 🙂

Editat de TheAssassinRO

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place ca intr-un final, lumea nu s-a mai bazat pe avatare si majoritatea s-au dus pe altfel de lucrari. Imi place ceea ce vad, chiar e altceva, am vazut ca ai vrut sa iasa ceva mai "cartoon-ish", dar textura/efectul ala de pe deagle e cam urat, ar fi mers sa ii pui ceva blur sa incerci sa te joci cu efectele sa il faci ca si cum ar fi chiar cartoon-ish. #kw (e opinia mea)

YxetA7T.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Inserat ca text bogat.   Lipiți ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost restaurat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.