Sari la conținut

Doliu în lumea futsalului. A murit Valeriu Ioniţă, team managerul echipei naţionale


kenveloo-

Postări Recomandate

Doliu în lumea futsalului. A murit Valeriu Ioniţă, team managerul echipei naţionale

Federaţia Română de Fotbal a anunţat team managerul naţionalei de futsal, Valeriu Ioniţă, a decedat marţi seară, la vârsta de 61 de ani. Forul condus de Răzvan Burleanu a transmis condoleanţe familiei.
 

"În seara zilei de 8 ianuarie 2019, Valeriu Ioniţă, fost arbitru şi team manager al naţionalei de futsal, a pierdut lupta cu o boală necruţătoare.

Născut pe 12 aprilie 1957, Valeriu Ioniţă a fost arbitru de centru în perioada 1990-2002, bifând aproape 220 de partide în primele două ligi. În ultimii ani a îndeplinit rolul de team manager al reprezentativei de futsal a României, alături de care a participat şi la cel mai recent turneu final, EURO 2018, în Slovenia.

De asemenea, Valeriu Ioniţă era delegat de joc al forului continental la fotbal în sală, fiind prezent la numeroase partide din competiţii intercluburi şi internaţionale.

Federaţia Română de Fotbal regretă dispariţia lui Valeriu Ioniţă la vârsta de 61 de ani şi transmite sincere condoleanţe familiei şi celor apropiaţi", se arată în comunicatul emis de FRF.

sursa: prosport.ro

b_350_20_121217_121217_E76336_E76336.png

Pentru orice problemă în legătură cu forumul / servere mă poţi contacta pe STEAM sau pe TeamSpeak unde mă găseşti online 24/24.

fb.pngyt.pngins.pnggt.pngsteam.png

type-460x42_cborder-AB4826_ctop-121217_c

76561198343413989.pngAddFriend.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.