Sari la conținut

Facebook sau Instragram?


KENNY.

Postări Recomandate

Facebook nu mai e ce o fost odata , a fost invatat de plozi pervesi la 12 ani , si de pedofili . + sa vorbim de cancerul facut de ei prin postarile lor care nu au nici un sens 

Ex : Mi-am bagat o sticla de cola in **cenzurat** cred ca am ramas gravida " . 

De asta instagramul domineaza acum , este un loc linistit unde ai postat si atat , nu poti publica fara a pune o poza pe langa , nu exista grupuri de copii cu probleme psihice . 

Dupa parerea mea instagram ramane . Oricum facebook peste 1 an nu va mai exista , a anuntat google oficial .

 

+ pentru @KENNY. 

Facebook copilasi , instagram oficial anuntat cea mai activa platforma :)) 

Editat de Nu sunt Sebi
+ pentru kenny
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Instagramul este in TOP1 cele mai accesate platforme de comunicare/photo/video și este cu mult peste Facebook.
Facebook a scăzut formidabil în ultimu an din cauza a foarte mulți frustrați care postează toate căcat-urile posibile care nu își au loc pe platforma aceea,Marck Zukerberg anunță închiderea platformei FACEBOOK peste 1-2ani.

De ce a urcat INSTAGRAM în ultimul timp?

curățenia la postări,la ce mă refer? pe instagram nu ai să vezi post-uri gen "Dă share dacă îl iubești pe Iisus" sau oameni omorâți,care se aruncă de la anumite înălțimi.
-sunt și pe instagram anumite postări cu oameni care pățesc ceva cu un impact emoțional dar sunt puse +18.

INSTAGRAM a ajuns la suma de 500milioane utilizatori zilnic,iar Facebook la doar 200milioane utilizatori zilnici.

 

Editat de merkos ;d

GOLD MEMBER->FURIEN.RULS.RO

                                                                                                                                                                 
Pentru orice problemă pe care o aveți legată de jucătorii care nu respectă regulamentul mă puteți contacta pe FORUM/WAPP  0758832301wYDWfLR.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Instagram

RETRAS !

                                                                                                                                                                            

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...
  • 2 luni mai târziu...

Instagram, deoarece acolo nu dai de asa multa prostie ca pe Facebook :))

"Daca nu poti invinge, asigura-te ca nu vei pierde" 
"Nu am făcut niciodată o greşeală înainte să o fac prima dată" 
"Calitatea este inutilă fără rezultate. Rezultatele fără calitate sunt plictisitoare" 
"Dacă aş fi vrut să înţelegeţi aş fi explicat mult mai bine" 
"Nu lătra dacă nu ești pregătit să muști"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Nu stiu, vad ca majoritatea au ales si nu si-au expus pararea despre retelele de socializare specificate, in fine.

 

Au scazut o gramada si cel putin Facebook-ul nu mai este ca inainte, adica am contul din 2011 si era mult mai ok pe atunci, acum cum ne modernizam, cu atat scade si Facebook-ul.

Instagram nu prea pot spune nimic, il folosesc doar asa la ocazii cand am mesaje sau sa postez vreo poza / dau inima cuiva.. dar din cate am vazut se ocupa de aplicatie si sunt update-uri la saptamana cel putin la luna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insta jur,sa fim sinceri,se agata mult mai usor cu dm urile=)) jur azi parca snapu si insta u sunt forta rau pentru gagici. Asa pe mess pe fb e cam nasoleu nu stiu, eu unul aleg insta. Pac o poza si s a ivit o conversatie

 Κύριε, ἐλέησον!

Oh, on that wide open highway
The life that I'm livin' is a dead man's hand

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Inserat ca text bogat.   Lipiți ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost restaurat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.