Sari la conținut

[Plugin] Custom knives(!ck)


q4e

Postări Recomandate

Salutare, numele meu este q4e si am fost selectat ca si moderator al acestei sectiuni, avand in vedere ca acesta este primul meu plugin postat, o sa spun cateva cuvinte inainte, ca sa stim cum o sa decurga treaba, in cazul celor postate de catre mine. Sunt jucator si detinator de server de ARENA (Multi1v1), deci or sa prevaleze materialele legate de arena, fiind mai usor pentru mine sa le gasesc ( totusi, o sa ma straduiesc sa postez materiale pentru toate tipurile de servere, in mod egal). In legatura cu pluginurile, am de gand sa postez sistematic, mai intai voi posta pluginurile de baza ale unor servere, iar mai apoi pe cele mai complexe, ca sa fie cat mai usor pentru detinatorii nostri care sunt la inceput, dar si pentru cei veterani. Sper sa va fiu cat mai ajutor, va rog sa ma intrebati orice nelamurire, nu sunt expert in acestea, dar impreuna putem rezolva orice problema :). Sper ca nu am avut un "discurs" prea lung si plicticos. Enjoy! :D

  • Descriere: acesta este un plugin pe care il apreciez enorm, deoarece, in primul rand,  acest plugin nu incalca termenii si conditiile celor de la Valve (dupa cum bine stiti, pluginurile !ws, !knife si altele de genul sunt interzise de catre Valve si pot fi folosite doar platind o anumita suma, pot detalia daca e nevoie). In al doilea rand, aveti 9 modele custom de cutit, dintre care nu are cum sa nu iti placa macar unul, sunt super. 
  • Descărcare: descarcare aici
  • Denumire plugin:  [CS:GO] Custom Knife Models
  • Versiune:  2.3.1
  • Link oficial: https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=276733
  • Instalare:
  • Pentru instalare, aveti nevoie de acest plugin (toate instrcutiunile se afla acolo, pluginul se instaleaza la fel ca si cel de fata, daca aveti probleme va ajut cu mare placere)

Ok, mai intai downloadati pluginul de fata (de pe link-ul de la "descarcare"), fiecare fisier din arhiva trebuie extras in folderul potrivit(de exemplu, ce se afla in "plugins", in arhiva, va trebui pus in "plugins" din fisierele serverului. !ATENTIE de exemplu, avem in scripting , in arhivasi folderul "include", toate fisierele de la "include" in arhiva trebuie puse in "include" de la server. O sa fac un tutorial mai pe larg despre cum se instaleaza un plugin, ca sa nu ma mai repet la fiecare post :).

ATENTIE! Dupa ce ati instalat cele doua pluginuri, dupa instructiuni, trebuie sa downloadati si modelele de cutite, le gasiti aiciaici si aici. Modelele se instaleaza la fel ca si pluginurile, fiecare fisier la locul lui (ce e in models intra in models, ce e in materials intra in materials) Sa fiti atenti aici, deoarece neinstalarea lor, sau instalarea eronata poate duce la o eroare uratica(playerului ii apare un ERROR mare pe ecran cand isi alege un skin de cutit), deci grija mare.

  • Imagini (obţional): aici aveti un video cu cateva dintre modele.
  • P.S.: daca am uitat ceva, va rog sa ma anuntati, am facut postul destul de in graba, dar cred ca e OK. Problemele si intrebarile in reply va rog, ca sa vada toata lumea :)
  • Acest topic va fi featured, deoarece contine cateva lucruri importante despre sectiune si pluginul in sine mi se pare foarte interesant si important.
  • Like 3

 

>>>>Q4e<<<<

| founder  showdown(Arena)] |

  • Check out some of my tutorials: here
Spoiler

 

 

 

  • Check out some of my plugins: here
Spoiler

 

  • More stuff coming soon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.