Sari la conținut

Problema conectare pe server


PorcusorulMagic

Postări Recomandate

De cateva zile nu ma mai lasa sa intru pe un server pe care jucam eu in general. Pe sourcebans am verificat , nu imi apare numele in lista banurilor , a incercat fondatorul unban.
sm_unban STEAM_0:0:102123053
[SourceBans] No active bans found for STEAM_0:0:102123053.
sm_unban STEAM_1:0:102123053
[SourceBans] No active bans found for STEAM_1:0:102123053.
sm_unban IP
[SourceBans] No active bans found for IP.

Dar am observat ca daca intru cu un VPN ma lasa sa ma joc... dar problema e , ca ma teleportez si as vrea sa rezolv problema cu ipul meu static, nu cu VPN-ul , sa ma pot conecta ca inainte..

ISP: Telekom Romania Communication S.A
Cine e interesat de IP il las pe privat.

YOUTUBE | TWITCH | STEAM | TIKTOK

chX82JV.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Comenzile de mai sus nu au nici un sens. 

1. Intri aici, vezi care e steam ID-ul tau: https://steamidfinder.com

2. 

Quote

sm_unban IP

Nu are nici un sens daca in locul "IP" ai pune IP-ul extern al tau pentru a primi unban. (https://www.whatismyip.com/)

 

3. Evident ca merge prin VPN (acolo primesti alt IP si merge sa te conectezi). (Evident ca te teleportezi, deoarece ai ping mare, pentru ca mult VPN-uri au conexiunea criptata si consuma mult procesor (routerul tau) si e si ping-ul efectiv crescut deoarece pachetele de la tine nu merg direct la server, merg prin alta parte prin tunelul de VPN, dupa merg spre server.

 

Deci vezi ce IP extern ai si ce steam ID ai, si apoi sa incerce sa scoata banul.

 

Plus ai putea pune informatiile ce iti apar in consola cand incerci sa te conectezi.

wVVeI.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, Angrry™ a spus:

Comenzile de mai sus nu au nici un sens. 

1. Intri aici, vezi care e steam ID-ul tau: https://steamidfinder.com

2. 

Nu are nici un sens daca in locul "IP" ai pune IP-ul extern al tau pentru a primi unban. (https://www.whatismyip.com/)

 

3. Evident ca merge prin VPN (acolo primesti alt IP si merge sa te conectezi). (Evident ca te teleportezi, deoarece ai ping mare, pentru ca mult VPN-uri au conexiunea criptata si consuma mult procesor (routerul tau) si e si ping-ul efectiv crescut deoarece pachetele de la tine nu merg direct la server, merg prin alta parte prin tunelul de VPN, dupa merg spre server.

 

Deci vezi ce IP extern ai si ce steam ID ai, si apoi sa incerce sa scoata banul.

 

Plus ai putea pune informatiile ce iti apar in consola cand incerci sa te conectezi.

Banul e pe go.evict si a incercat sound sa imi scoata banu si zicea ca n-am , ipul i l-am dat , steamid same..

YOUTUBE | TWITCH | STEAM | TIKTOK

chX82JV.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce vad, in comenzile de mai sus unde a pus steamid e pus aiurea pentru ca nu se stie pune corect. (de aia am zis sa intri, iei steam id corect si dupa sa incerce unban. Iar pe IP la fel, poti intra acolo, iei Ip si il rogi inca o data sa incerce). 

Plus ca nu ai dat cum am zis ce iti apare cand intri.

Plus, poate e ban din server, si nu poate fi scos din plugin-uri, poate un restart la server (noaptea cand nu e nimeni) va rezolva problema.

 

wVVeI.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Angrry™ a spus:

Din ce vad, in comenzile de mai sus unde a pus steamid e pus aiurea pentru ca nu se stie pune corect. (de aia am zis sa intri, iei steam id corect si dupa sa incerce unban. Iar pe IP la fel, poti intra acolo, iei Ip si il rogi inca o data sa incerce). 

Plus ca nu ai dat cum am zis ce iti apare cand intri.

Plus, poate e ban din server, si nu poate fi scos din plugin-uri, poate un restart la server (noaptea cand nu e nimeni) va rezolva problema.

 

e steamid-ul bun... Ip-ul e acelas ca pe whatismyip

YOUTUBE | TWITCH | STEAM | TIKTOK

chX82JV.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.