Sari la conținut

Cerere Unban qLethal/Ban pe nedrept


Daniel Ruscanu

Postări Recomandate

1. Profil jucător: https://steamcommunity.com/id/ihopenovac/

2. Link detalii ban: http://evict.eu/go/bans/index.php/bans?q=STEAM_1:1:100989344#2583

3. Descrie situația: Păi, am intrat și eu după 2 luni pe serverul ăsta pentru că-mi plăcea să joc aici, harta mirage, eu la CT,  intru și eu fac niște kill-uri cum fac și pe comp în rankul meu, vine o rundă de echo, omor un tero în Palace cu USP-S headshot, iau AK-ul lui, mai fac un kill în B site pentru că intrase unul în site din Kitchen. Începe următoarea rundă, mă duc în A, omor unul care voia să intre în connector spre A, cu headshot, dau smoke acolo, apoi aud pe cineva în palace care trăgea cu SSG-08(siringa), dau incendiară și-i dau cam 87 damage parcă, că mi-a scris acolo cum scrie bănuiesc la toată lumea cât damage dă, apoi decid să trag random prin smoke, făcând un spray haotic pe toată suprafața intrării din connector și cu noroc omor pe cineva, cu headshot și bum, am luat ban pe motiv de wall de la domnul Vulkan. Dacă vede asta îl rog să-mi spună cât la % a fost el sigur că eu am wall de mi-a dat ban așa instant pentru un kill prin smoke, dacă acolo era sigur că vine cineva pe short spre B, din cauză că au dat smoke pentru asta. Cred că la aproape 1600 de ore câte am cu tot cu cele de pe contul vechi știu și eu că dacă dai smoke connector, Molotov/smoke la windows vrei să te duci B. Aștept și eu un răspuns de la vreun admin să vedem ce spune, poate îmi va da unban, pentru că eu știu că nu am folosit coduri, și dacă înregistram (ceea ce nu fac când joc CS deobicei) s-ar fi văzut că nu am nimic. În fine, sper să-mi fie dat unban deoarece doresc să joc în continuare pe această comunitate. Toate cele bune! 

4. Dovezi: Nu am dovezi, nu filmam, dar din moment de am luat ban pe motiv de wall poate are domnul Vulkan dovezile necesare.

Sper că acest Screen Shot e de ajuns: https://imgur.com/a/xSaJE91

Editat de Daniel Ruscanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, nu credeam ca o sa vi cu o cerere de UNBAN.

Apropo, nu eram singurul care te suspecta de WALL si am facut demo pana in momentul cel mai nesimtit, adica full smoke in connector si + alte multe faze dubioase.

 

 

Demo: http://www.girlshare.ro/3490209554.7

 

 

edit: Asta e contul tau pe care spui ca ai 542 de ore (FARA VAC) + cont cu VAC ( https://steamcommunity.com/profiles/76561198351739934 )

Editat de Vulkan996
Am uitat sa pun si asta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi am tras prin smoke în speranța că omor pe cineva, așa fac și pe competitive, a fost la nimereală faza aia, dar na, dacă zici tu că am wall, aia e, tot așa am luat ban și pe contul ăla vechi, aceaiași fază, ce coincidență :)))) da acolo nu mai am cum face cerere de unban, îmi pare mie rău că nu mai pot juca pe serverul ăsta, dar în fine, dacă tu zici că am meritat e alegerea ta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Dope BoosteD @Sneaky_mode v-am pus si pe voi sa va uitati pe el sa vedeti daca are ceva.

@Daniel Ruscanu NU numai eu te-am suspectat de wall, Dope voia sa faca acelasi lucru, la fel cum am facut si eu, adica BAN permanent pentru wall. 

Ceea ce mi-ai scris tu pe privat, este fix pe invers la ceea ce s-a intamplat.

Ai spus ca in connector ai tras la nimereala, dar de spray fix cand iai vazut ai si tras, nici globalii nu au asa viziuni ca tine, macar te abtineai sa nu faci spray in timpul in care iai vazut prin smoke.

Nu inteleg de ce faceti astfel de cereri de UNBAN cand stii si tu ca folosesti, unii dintre voi sunteti frustrati si jalnici prin chestiile astea ce se intampla.

@Dope BoosteD @Sneaky_mode astept si parerile voastre ca voi doi ati fost de fata cand a fost banat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

15 hours ago, Daniel Ruscanu said:

Crede-mă, dacă aș fi avut ceva, nu mai făceam atâta gălăgie pentru unban, da' mie mi-e de faza că nu am avut nimic și am luat ban...

 

15 hours ago, Daniel Ruscanu said:

Bă omule, deci a fost bulan pur atunci, dar fie, nu mai cerșesc nimic, eu nu am dovezi ca să arăt că aș fi avut ceva, fie, dacă tu zici că am meritat așa să fie.

 

17 hours ago, Vulkan996 said:

@Dope BoosteD @Sneaky_mode v-am pus si pe voi sa va uitati pe el sa vedeti daca are ceva.

@Daniel Ruscanu NU numai eu te-am suspectat de wall, Dope voia sa faca acelasi lucru, la fel cum am facut si eu, adica BAN permanent pentru wall. 

Ceea ce mi-ai scris tu pe privat, este fix pe invers la ceea ce s-a intamplat.

Ai spus ca in connector ai tras la nimereala, dar de spray fix cand iai vazut ai si tras, nici globalii nu au asa viziuni ca tine, macar te abtineai sa nu faci spray in timpul in care iai vazut prin smoke.

Nu inteleg de ce faceti astfel de cereri de UNBAN cand stii si tu ca folosesti, unii dintre voi sunteti frustrati si jalnici prin chestiile astea ce se intampla.

@Dope BoosteD @Sneaky_mode astept si parerile voastre ca voi doi ati fost de fata cand a fost banat.

 

On ‎10‎/‎30‎/‎2018 at 9:14 PM, Daniel Ruscanu said:

Eu mai am pe ce server juca, dar am zis să mai intru de acum și pe aici că-mi plăcea să joc și pe serverul ăsta, dar în fine...

 

On ‎10‎/‎30‎/‎2018 at 9:13 PM, Daniel Ruscanu said:

Păi am tras prin smoke în speranța că omor pe cineva, așa fac și pe competitive, a fost la nimereală faza aia, dar na, dacă zici tu că am wall, aia e, tot așa am luat ban și pe contul ăla vechi, aceaiași fază, ce coincidență :)))) da acolo nu mai am cum face cerere de unban, îmi pare mie rău că nu mai pot juca pe serverul ăsta, dar în fine, dacă tu zici că am meritat e alegerea ta...

off topic alert

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@D3vyd , din cate stiu eu:

1. Nu mai ai grad pe GO.EVICT.RO, deci poti sa nu mai ai treaba cu aceasta bucata de forum.

2. Cererea de grad pe forum ti-a fost respinsa, deci nu esti tu in putere sa atragi atentia nimanui in caz de offtopic, post spam etc.

3. Daca n-ai ce face inafara de a te baga in seama pe un forum, parerea mea este ca trebuie sa repari ceva in viata ta.

 

Ti-a fost atrasa atentia de n ori  in legatura cu bagatul asta in seama si nu intelegi nimic...

 

Si daca tot i-am spus lui D3vyd ce aveam de spus aici. Vreau sa imi dau cu parerea si in cazul acestui ban. Eram pe server cand comanda a fost executata. Baiatul era raportat pe u@ si s-au uitat doi admini pe el, Vulkan si Dope. Am incredere in amandoi, iar daca omul mai are un cont banat la noi pe server zic ca nu ar trebui sa ne gandim daca trebuie sa dam CONTRA sau PRO acestei cereri.

Raspunsul meu este CONTRA si asa va ramane.

  • Like 2
  • Haha 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Greeny~ said:

@D3vyd , din cate stiu eu:

1. Nu mai ai grad pe GO.EVICT.RO, deci poti sa nu mai ai treaba cu aceasta bucata de forum.

2. Cererea de grad pe forum ti-a fost respinsa, deci nu esti tu in putere sa atragi atentia nimanui in caz de offtopic, post spam etc.

3. Daca n-ai ce face inafara de a te baga in seama pe un forum, parerea mea este ca trebuie sa repari ceva in viata ta.

 

Ti-a fost atrasa atentia de n ori  in legatura cu bagatul asta in seama si nu intelegi nimic...

 

Si daca tot i-am spus lui D3vyd ce aveam de spus aici. Vreau sa imi dau cu parerea si in cazul acestui ban. Eram pe server cand comanda a fost executata. Baiatul era raportat pe u@ si s-au uitat doi admini pe el, Vulkan si Dope. Am incredere in amandoi, iar daca omul mai are un cont banat la noi pe server zic ca nu ar trebui sa ne gandim daca trebuie sa dam CONTRA sau PRO acestei cereri.

Raspunsul meu este CONTRA si asa va ramane.

Pe langa faptul ca macar eu sa am viata dintre noi doi .Daca nu ai habar ce spun taci si stai cuminte in banca ta de copil agitat cand nu aveai grad stateai pe sv si cereai pro la cerere abia daca ai gradu de 2 luni si comentezi fara sa te bage nimeni in seama 
snd a spus clar ca nu am nevoie de moderator ca sa spun cand e off topic sa ceva de genul deci te rog taci si vezi-ti de treaba 🙂

  • Like 1
  • Sad 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

44 minutes ago, D3vyd said:

Pe langa faptul ca macar eu sa am viata dintre noi doi .Daca nu ai habar ce spun taci si stai cuminte in banca ta de copil agitat cand nu aveai grad stateai pe sv si cereai pro la cerere abia daca ai gradu de 2 luni si comentezi fara sa te bage nimeni in seama 
snd a spus clar ca nu am nevoie de moderator ca sa spun cand e off topic sa ceva de genul deci te rog taci si vezi-ti de treaba 🙂

aceeasi mentalitate de copil de 12 ani

117wson.jpg

  • Love 1
  • Haha 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, D3vyd a spus:

Pe langa faptul ca macar eu sa am viata dintre noi doi .Daca nu ai habar ce spun taci si stai cuminte in banca ta de copil agitat cand nu aveai grad stateai pe sv si cereai pro la cerere abia daca ai gradu de 2 luni si comentezi fara sa te bage nimeni in seama 
snd a spus clar ca nu am nevoie de moderator ca sa spun cand e off topic sa ceva de genul deci te rog taci si vezi-ti de treaba 🙂

offtopic: nu mai fi transpirat, n ai grad, dispari, adminii isi dau cu parerea nu anonimii

 

ontopic: contra, ai cont deja banat, am incredere in dope si vulkan

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa faptul ca nu prea o mai dai pe la scoala...

Ma faci pe mine copil cand tu scri de parca n-ai patru ani de scoala, iar singurul lucru pe care il faci in tot "raspunsul tau" la "atacul meu la persoana ta" e plin de cacat. Iti explic si de ce nici tu nu crezi ce ai scris acolo:

1. Am facut cererea de Helper pentru ca mi-au spus unii admini ca ar trebui sa fac una, ca nu is ca tine vai de mortii mei

2. Nu am cerut nimanui de cand ma stiu si de cand umblu prin comunitati un singur PRO. Lucrul asta il pot confirma adminii de pe server, nu am cerut nici la cea de ADMIN, nici la cea de UP. 

3. Esti 0. 

 

Asta este ultimul lucru pe care ti-l adresez. Deja am acoperit prea mult cererea de unban a baiatului.

 

-pwp

  • Like 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@D3vyd , gradul tau de pe server s-a dus , du-te si fa-ti treaba pe awp ca acolo e nevoie de admini .

Despre off topic-urile pe care le face acest baiat pot spune ca sunt aiurea . ,,Coincidenta , pentru aceeasi faza ai luat vac si pe celalalt cont '' . Eu cred ca overwatch-ul nu il da la toti silverii si sa nu stie sa faca diferenta dintre bulan si wall , mai bine taci si astepti parerea celorlalti admini + parerea lui @sound .

Despre demo ce pot sa zic , faza de la apartamente mi se pare mai suspecta de la inceput cand ai incercat sa arunci de 2 ori flash-ul si la urma ai luat ak si ai facut **cenzurat** . In rest nu prea mi se pare , pe ici-colo . Se poate spune ca il ai si la buton .

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@D3vyd

1. Nu vreau sa ma cert cu tine

2. Ai o mentalitate destul de scazuta, undeva pe la 50-60%

3.Din cate stiu esti un frustrat si nu mai ai grad pe GO.EVICT.RO

4. Daca nu ai mai fi asa de bagacioasa mica ,, fetita lu' tata " nu s-ar mai lua ceilalti de tine

5. Nu stiu cine drq esti ca sa spui ca se face offtopic.

6. Atat cat timp esti un arogant si frustrat ca tu ai treaba cu ceilalti admini, pe mine nu ma priveste, tu trebuia sa stai in banca ta de la inceput.

7. Nu te mai baga unde nu-ți fierbe capul

 

Decizia si parerea mea ar fi ca ar trebui sa te apuci sa inveti ca la sfarsitul anului ai examen, mai bine stai si inveti la romana si matematica sa nu mai zic de altele. Esti un copilas frustrat, pe server nu ti-am auzit niciodata vocea si sunt sigur ca o ai la fel ca ochisor.

Baftă si pune-te cu burta pe carte.

  • Like 1
  • Haha 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@D3vyd SND N-A SPUS NIMIC, DACA MAI APARI IN VREUN TOPIC SI FACI PE MODERATORU ITI DAU BAN PERMANENT! 

TE MAI BAGI SI PROST UNDE NU E CAZU, MACAR DE ERAI IN STARE SA INTELEGI CE E ALA OFF TOPIC DAR TU ESTI SINGURU CARE FACE OFF TOPIC SI SPAM!

DATA VIITOARE AI BAN PERMANENT

  • Like 1
  • Love 1

Connect:

cs.usp.ro [competitive]

ffa.usp.ro [deathmatch]

retake.usp.ro [retakes]

 

uspromania.png

Steam: https://steamcommunity.com/id/so_und

Discord: snd0001

discord

ts.usp.ro:9987

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, sound said:

@D3vyd SND N-A SPUS NIMIC, DACA MAI APARI IN VREUN TOPIC SI FACI PE MODERATORU ITI DAU BAN PERMANENT! 

TE MAI BAGI SI PROST UNDE NU E CAZU, MACAR DE ERAI IN STARE SA INTELEGI CE E ALA OFF TOPIC DAR TU ESTI SINGURU CARE FACE OFF TOPIC SI SPAM!

DATA VIITOARE AI BAN PERMANENT

mai usor cu Capsu ratatule  btw si ma doare'n pula de ban mi am dat seama ca imi pierd doar timpul din viata pe comunitatea asta 🙂 fix de asta s au retras toti au observat cat de prost si ratat esti 🙂

  • Haha 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

44 minutes ago, D3vyd said:

mai usor cu Capsu ratatule  btw si ma doare'n pula de ban mi am dat seama ca imi pierd doar timpul din viata pe comunitatea asta 🙂 fix de asta s au retras toti au observat cat de prost si ratat esti 🙂

Fugi . Credeam ca nu mai zici .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • snd a blocat acest topic
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.