Sari la conținut

X Matei X

Member
  • Număr conținut

    56
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

Vizitatori Recenți Profil

Blocul vizitatori recenți este dezactivat și nu este arătat altor utilizatori.

Realizările lui X Matei X

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

  • First Post
  • Collaborator
  • Reacting Well
  • Week One Done
  • One Month Later

Insigne recente

7

Reputație Comunitate

  1. Nume server:CSGO.USP.RO Mod:Competitive De câţi admini ai nevoie?:5-6 Steam ON/OFF:ON Contact:DISCORD X Matei X#1460 《MODEL CERERE ADMIN》 Nickname: SteamID: Discord(Nume#tag)
  2. OWNER 1: @X Matei X OWNER 2: - IP+PORT SERVER: 93.114.82.90:27015 SUBDOMENIU: CSGO.USP.RO MOD: Competitive SLOTURI: 32 FIRMA UNDE E GĂZDUIT SERVERUL: Gazduire Jocuri - 128 Tickrate VECHIME SERVER: 1 luna LINK GAMETRACKER: AȚI DAT CLAIM LA SERVER?:da AȚI ADĂUGAT SERVERUL ÎN CLANUL GAMETRACKER?:nu,dupa ce voi fi acceptat il voi adauga NUME CONT GAMETRACKER: The123best STRUCTURĂ FORUM: Anunturi,Regulament,Cereri Admin,Reclamatii,Propuneri,Cereri Unban,Concursuri,Shop DRGO,Discutii Libere,Arhiva
  3. Multumesc,am rezolvat puteti da T/C.
  4. Numele tau:X Matei X De ce ai nevoie?: Acest plugin: Imagini (opţional): Alte precizari/detalii:Cel pentru afisarea vitezei si cel pentru strafe-uri.
  5. EDIT:Am rezolvat problema puteti da T/C. Scuze de double-post.
  6. Salut eu nu caut un plugin separat,eu caut doar cum sa adaug modele custom cutitelor de mai sus.Gen stiu ca mai trebuie un script adaugat la sursa dar nu stiu cum si ce.Eu doar vreau sa pot pune mdodele custom cutitelor cu puteri.
  7. Numele tau:X Matei X De ce ai nevoie?:Am gasit si editat un plug-in pentru deathrun,pentru puteri pe cutite(butcher etc.) dar inca nu m-am prins cum as putea adauga modele custom pe acele cutite,daca ma poate ajuta cineva va rog. Imagini (opţional): Alte precizari/detalii:Va las sursa aici: #include <sdktools> #include <sdkhooks> #include <clientprefs> #define MOD_TAG "\x01\x0B★ \x07[Knife Mod]\x04 " public Plugin myinfo = { name = "[DR] Knife Mod", description = "Knife Mod DR", author = "X Matei X", version = "1.0", url = "https://" }; ConVar CVAR_HIGHSPEED, CVAR_LOWSPEED, CVAR_LOWGRAV, CVAR_HEALTH_ADD, CVAR_HEALTH_MAX, CVAR_DAMAGE; Handle g_selectedknife; int Knife[MAXPLAYERS + 1]; bool MoreDamageLowSpeed[MAXPLAYERS + 1], NoFootSteps[MAXPLAYERS + 1], HighSpeed[MAXPLAYERS + 1], MoreLowGravity[MAXPLAYERS + 1], HealthRegeneration[MAXPLAYERS + 1]; public void OnPluginStart() { HookEvent("player_spawn", Event_PlayerSpawn); g_selectedknife = RegClientCookie("sm_knifeselected", "Selected knife skills", CookieAccess_Protected); RegConsoleCmd("sm_knife", Display_Knife); CVAR_HIGHSPEED = CreateConVar("km_highspeed", "1.3") CVAR_LOWSPEED = CreateConVar("km_lowspeed", "0.7") CVAR_HEALTH_ADD = CreateConVar("km_addhealth", "3") CVAR_HEALTH_MAX = CreateConVar("km_maxhealth", "75") CVAR_DAMAGE = CreateConVar("km_damage", "2.0") CVAR_LOWGRAV = CreateConVar("km_lowgravity", "0.6") AutoExecConfig(true, "Knife_Mod"); AddNormalSoundHook(Sound); CreateTimer(480.0, kmodmsg, _, TIMER_REPEAT); CreateTimer(4.0, Healing, _, TIMER_REPEAT); } public void OnClientPutInServer(int client) { SDKHook(client, SDKHook_OnTakeDamage, OnTakeDamage); if (!IsFakeClient(client)) { SendConVarValue(client, FindConVar("sv_footsteps"), "0"); } } public void OnClientDisconnect(int client) { if (AreClientCookiesCached(client)) { char value[11]; Format(value, sizeof(value), "%d", Knife[client]); SetClientCookie(client, g_selectedknife, value); } Knife[client] = 0; SDKUnhook(client, SDKHook_OnTakeDamage, OnTakeDamage); } public void OnClientCookiesCached(int client) { char value[11]; GetClientCookie(client, g_selectedknife, value, sizeof(value)); Knife[client] = StringToInt(value); } public Action Event_PlayerSpawn(Event event, const char[] name, bool dontBroadcast) { int client = GetClientOfUserId(event.GetInt("userid")); float lowspeed = CVAR_LOWSPEED.FloatValue; float highspeed = CVAR_HIGHSPEED.FloatValue; float gravity = CVAR_LOWGRAV.FloatValue; if (MoreDamageLowSpeed[client]) { SetEntPropFloat(client, Prop_Data, "m_flLaggedMovementValue", lowspeed); } else if (HighSpeed[client]) { SetEntPropFloat(client, Prop_Data, "m_flLaggedMovementValue", highspeed); } else if (MoreLowGravity[client]) { SetEntityGravity(client, gravity); } } public Action OnPlayerRunCmd(int client, int &buttons, int &impulse, float vel[3], float angles[3], int &weapon) { float lowspeed = CVAR_LOWSPEED.FloatValue; float highspeed = CVAR_HIGHSPEED.FloatValue; float gravity = CVAR_LOWGRAV.FloatValue; if (MoreDamageLowSpeed[client]) { if (GetClientSpeed(client) != lowspeed) { SetClientSpeed(client, lowspeed); } } else if (HighSpeed[client]) { if (GetClientSpeed(client) != highspeed) { SetClientSpeed(client, highspeed); } } else if (MoreLowGravity[client]) { if (GetEntityGravity(client) != gravity) { SetEntityGravity(client, gravity); } } } public Action OnTakeDamage(int victim, int &attacker, int &inflictor, float &damage, int &damagetype) { if (MoreDamageLowSpeed[attacker]) { char weapons[64]; float dmg = CVAR_DAMAGE.FloatValue; GetClientWeapon(attacker, weapons, sizeof(weapons)); if ((StrContains(weapons, "knife", false) != -1) || (StrContains(weapons, "bayonet", false) != -1)) { damage *= dmg; return Plugin_Changed; } } return Plugin_Continue; } public Action Display_Knife(int client, int args) { Menu menu = new Menu(Menu_Handler); menu.SetTitle("Knife Mod"); menu.AddItem("", "Machete (More Damage/Low Speed)"); menu.AddItem("", "Bak Knife (No Footsteps)"); menu.AddItem("", "Pocket Knife (High Speed)"); menu.AddItem("", "Butcher Knife (More Low Gravity)"); menu.AddItem("", "Default Knife (Health Regeneration)"); menu.ExitButton = false; menu.Display(client, 60); } public int Menu_Handler(Menu menu, MenuAction action, int client, int item) { if (action == MenuAction_Select) { switch (item) { case 0:SetKnife(client, 0) case 1:SetKnife(client, 1) case 2:SetKnife(client, 2) case 3:SetKnife(client, 3) case 4:SetKnife(client, 4) } } if (action == MenuAction_End)delete menu; } public SetKnife(int client, int knife) { switch (knife) { case 0: { RestartStats(client); MoreDamageLowSpeed[client] = true; NoFootSteps[client] = false; HighSpeed[client] = false; MoreLowGravity[client] = false; HealthRegeneration[client] = false; RestartStats(client); Knife[client] = 1; } case 1: { RestartStats(client); MoreDamageLowSpeed[client] = false; NoFootSteps[client] = true; HighSpeed[client] = false; MoreLowGravity[client] = false; HealthRegeneration[client] = false; Knife[client] = 2; } case 2: { RestartStats(client); MoreDamageLowSpeed[client] = false; NoFootSteps[client] = false; HighSpeed[client] = true; MoreLowGravity[client] = false; HealthRegeneration[client] = false; Knife[client] = 3; } case 3: { RestartStats(client); MoreDamageLowSpeed[client] = false; NoFootSteps[client] = false; HighSpeed[client] = false; MoreLowGravity[client] = true; Knife[client] = 4; } case 4: { RestartStats(client); MoreDamageLowSpeed[client] = false; NoFootSteps[client] = false; HighSpeed[client] = false; MoreLowGravity[client] = false; HealthRegeneration[client] = true; Knife[client] = 5; } } } public Action Healing(Handle timer) { int maxhp = CVAR_HEALTH_MAX.IntValue; int addhp = CVAR_HEALTH_ADD.IntValue; for (int i = 1; i < MaxClients; i++) { if (IsValidClient(i)) { if (HealthRegeneration[i] && IsPlayerAlive(i)) { if (GetClientHealth(i) < maxhp) { SetEntityHealth(i, GetClientHealth(i) + addhp); } } } } } public Action Sound(int clients[MAXPLAYERS], int &numClients, char sample[PLATFORM_MAX_PATH], int &entity, int &channel, float &volume, int &level, int &pitch, int &flags, char soundEntry[PLATFORM_MAX_PATH], int &seed) { if (!IsValidClient(entity) || IsFakeClient(entity)) return Plugin_Continue; if ((StrContains(sample, "physics") != -1 || StrContains(sample, "footsteps") != -1) && StrContains(sample, "suit") == -1) { if (!NoFootSteps[entity]) EmitSoundToAll(sample, entity); return Plugin_Handled; } return Plugin_Continue; } public Action kmodmsg(Handle timer) { PrintToChatAll("%s Type /knife to change your knife skills", MOD_TAG); } void RestartStats(int client) { SetClientSpeed(client, 1.0); SetEntityGravity(client, 1.0); } void SetClientSpeed(int client, float speed) { SetEntPropFloat(client, Prop_Data, "m_flLaggedMovementValue", speed); } float GetClientSpeed(int client) { return GetEntPropFloat(client, Prop_Data, "m_flLaggedMovementValue"); } public bool IsValidClient(int client) { if (!(1 <= client <= MaxClients) || !IsClientInGame(client) || !IsClientConnected(client) || IsFakeClient(client) || IsClientSourceTV(client)) return false; return true; }
  8. hai ca scoala daca e

  9. Numele tau:X Matei X De ce ai nevoie?:De cineva sa ma ajute cum sa schimb tagul de la AbNeR ResetScore,am incercat eu din translations dar nu mi-am dat seama cum,daca ar putea cineva sa imi explice cum. Imagini (opţional): Alte precizari/detalii:Eu doresc sa schimb tagul din chat cand apare [AbNeR Resetscore] You reset your score.
  10. Pai imi place,dar sunt la inceput,abia stiu sa pun corect un plugin,am primul meu server care este deschis de o saptamana.Incerc sa ma iau si eu dupa cei cu servere mai mari,care stiu cu ce se mananca.Multumesc mult! Cat despre cerere,multumesc mult,puteti da T/C.
  11. Numele tau:X Matei X De ce ai nevoie?:de acest plugin pentru vip models,daca se poate seta pe flags ca cei cu vip sa aiba acces la models Imagini (opţional): Alte precizari/detalii:Daca imi puteti da linkul de la plugin,multumesc.
  12. Numele tau:X Matei X De ce ai nevoie?:de acest plugin : Imagini (opţional): Alte precizari/detalii:Am cautat pe sourcemod dar nu l-am gasit,daca imi puteti da un link de la el va rog
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.