Sari la conținut

[Portofoliu FruZ]


FruZ

Postări Recomandate

1.Dimensiuni 150x250 sau 150x300 

Cum vrei tu

2.Urmareste tutoriale pentru blur , gaseste cu gramada.

3.Pentru text , nu trebuie sa pui foarte multe cel secundar cel putin 5-7 pixeli un drop shadow si ala e

La cel principal mai e ceva de lucru font-uri daca dai o cautare pe google gasesti cu gramada , iti alegi ce-ti place.

4.Ai acolo la imgur get share links foloseste-l pe cel gen :  si link-ul dupa la terminati paranteza patrata /img

 

Sunt multe de invatat.

 

 

hsCdmfD.png

PORTOFOLIU | PROFIL | PROFIL STEAM

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o greseala pe care am sesizat-o eu si nu au spus-o cei dinainte.

invata despre cum sa combini culorile, ce culori merg combinate intre ele.

in una dintre poze ai mult alb in poza si textul tot alb si nu se vede nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 03.03.2019 la 22:42, Sincer 3 a spus:

1.Dimensiuni 150x250 sau 150x300 

Cum vrei tu

2.Urmareste tutoriale pentru blur , gaseste cu gramada.

3.Pentru text , nu trebuie sa pui foarte multe cel secundar cel putin 5-7 pixeli un drop shadow si ala e

La cel principal mai e ceva de lucru font-uri daca dai o cautare pe google gasesti cu gramada , iti alegi ce-ti place.

4.Ai acolo la imgur get share links foloseste-l pe cel gen :  si link-ul dupa la terminati paranteza patrata /img

 

Sunt multe de invatat.

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Textul nu prea se potriveste (atat fontul cat si grandientul pus) / Prea mult blur ( faza e ca doar blur ai pus dupa parerea mea , trebuia sa pui pe lighten acel layer blurat sau color dodge si sa scazi opacitatea ) iti recomand site-ul deviantart.com , cauta acolo tutoriale , sunt o gramada , atat pentru avatare cat si semnaturi .

 

PS: iti recomand de asemenea niste tutoriale basic pentru photoshop , la ce se foloseste fiecare tool / integrarea textului in poza / efecte secundare ) . Cu timpul vin si meritele spun eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...
  • chebacc a blocat acest topic
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.